fbpx

Billboard Nedir?

Billboard nedir ?

Birçok firma için önemli bir soru olan billboard nedir? Blilboard birçok kurumsal firma için gerekli olan reklam amaçlı yapılmış afişlerdir. Önemli tasarımların müşterilere reklam amaçlı sunumunu gösterir. Bu şekilde ürünlerin satışı ve birçok müşterinin reklamları görerek billboardlar sayesinde ürünlerden haberdar olarak satın alma eğilimine geçmesi firmalar için önemlidir. Kurumsal olarak firmanın kendini müşteriye en iyi şekilde lanse ettiği reklam aracıdır. Bu reklam afişleri ve tasarımları oldukça önemlidir. Hem satışlardaki kâr marjını yakalayabilmesi hem de satışlarda artış sağlanabilmesi amaçlı billboardlar oldukça önemli reklam araçları olmaktadır. Bu sebeple de kullanımı firmalar için önemli bir araç konumundadır.

Billboard Çeşitleri Nelerdir ?

Öncelikle billboard nedir sorusu için en önemli cevap işletmelerin kendilerini müşteri artırma amaçlı yaptıkları pazarlama aracı olarak gösterilir. Billboard çeşitleri de kullanımı açısından önem göstermektedir. Billboard çeşitleri ise aşağıdaki gibidir:

* Ayaklı Işıklı Poster
* Bombeli Işıklı
* Convex Light Box
* Işıklı Billboardlar
* Light Box
* Menü Billboardları

Yukarıdaki şekilde olduğu  gibi çeşitlilik göstermektedir. Kullanımı oldukça geniş bir alana yayılır. En iyi kalitede üretilmesi de firma için çok önemlidir.

Billboard Kullanım Alanları

Billboard kullanım alanları ise oldukça fazladır. Birçok seçeneğe sahip olan reklam araçlarından bir tanesidir. Kullanım amaçları arasında firmanın kendini en iyi şekilde müşterilere tanıtması gelir. Firmaların reklam araçlarından bir tanesidir. Kullanım alanları ise şehir hayatında oldukça fazladır. İletinin üzerine de binaların üzerinde de kullanımı sağlanabilir. Birçok haber, duyuru için de kullanılan önemli bir reklam şeklidir. Bu sebeple tercih edilmektedir. Billboard çıkış yaptığı zaman A.B.D içerisinde konserler ve satış reklamları için ticari amaç güdülen reklam araçları olarak ilk kez yerini almayı başarmıştır. Daha sonra da birçok ülkeye yayılarak günümüzdeki kullanım şeklini ve çeşitlerini kazanmıştır.