fbpx

E-Mail Marketing Nedir?

E-Mail Marketing Nedir?

Bir sürü kişinin merak ettiği konular arasında gelen E-Mail Marketing nedir sorusu oldukça önemlidir. E-Mail Marketing elektronik pazarlama postası olarak da bilinir. Diğer bir deyişle E-Mail aracılığıyla yapılan bir pazarlama yöntemidir. Birçok firma E-Mail üzerinden pazarlama yapar. Böylelikle daha çok satış yapma şansı elde eder. Hedeflenen kitleye ulaşmanın en etkili yollarından biridir.

E-Mail Marketing Kullanımı

E-Mail Marketing, birçok farklı sektör ve ürün için kullanılır. E-Mail ile çok sayıda müşteriye kısa sürede ulaşılabilir. Satıcı, müşteriyi doğru ürüne yönlendirerek satış yapma fırsatı elde eder. Böylelikle potansiyel müşterisini de artırmış olur. E-Mail Marketing’e mail aracılığıyla yollanan bir tür tanıtım yazısı da denebilir. Kısa sürede çok kişiye ulaşmak için önemli bir pazarlama çeşididir. Bu amaçla ücretli ve ücretsiz çeşitli aracı yazılımlar da kullanılabilir. Bu programlar toplu bir şekilde mail göndermek isteyen satıcılar için büyük kolaylık sağlar.

E-Mail Marketing’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-Mail Marketing yaparken en büyük zorluklardan biri, müşternin postayı okumasını sağlamaktır. Bu amaçla en önemli ayrıntılar şu şekilde sıralanabilir:

Doğru Mesaj: Hedef kitlenin ilgisini çekecek bir mesaj içermeli.

Marka İsmi: Marka bilinirliği oluşturma amaçlı, mail gönderen kısmında marka isminin bulunması büyük önem taşır.

Etkili Başlık: Kullanıcılar ilk önce mail’in başlığını görecektir. Bu yüzden etkili bir başlık kullanılmalıdır.

Kişiselleştirme: Hedef kitleyi doğru bir şekilde detaylandırmalısınız.

Mobil Uyum: Kullanıcıların büyük bir kısmı mail’inizi mobil üzerinden görüntüleyecektir. Bu yüzden mail’inizin mobilde iyi gözüktüğüne emin olmalısınız.