fbpx

Gönderi Paylaşırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bir gönderi paylaşmadan önce nelere dikkat etmelisiniz? Etkileşiminizi ve takipçi sayınızı etkileyecek maddeleri sizin için derledik. Gelin birlikte göz atalım ve paylaşım yaparken bu maddelere dikkat edip etmediğinize birlikte karar verelim.

 

İçeriğiniz Dikkat Çekiyor mu?

İçeriğiniz ana sayfada, profilinizde ya da keşfette görüldüğü zaman, kullanıcıların dikkatini çekebiliyor mu? Erişiminizi ve etkileşiminizi artırmak için içeriğinizin dikkat çektiğine emin olmalısınız.

 

Etkili Caption’lar Yazıyor Musunuz?

Caption’larınızda takipçileriniz iletişim kuruyor musunuz? Kısa, öz ve açıklayıcı caption’lar kullanarak mesajın takipçilerinize ulaştığına emin olmalısınız.

 

İçerikleriniz Süreklilik Arz Ediyor Mu?

Bir gün paylaşım yapıyor, daha sonra bırakıyor musunuz? Ya da gün içerisinde birbiri ardına paylaşımlar mı yapıyorsunuz? Sizin için en uygun paylaşım sıklığını belirlemeli ve paylaşım yapmadan önce daha sonraki paylaşımlarınızı planlamış olmalısınız.

 

Diğer Gönderilerinizle Uyumlu Mu?

İçeriğiniz görsel olarak diğer gönderilerinizle uyumlu mu? Bir önceki paylaşımınız, profilinizde gönderizin altında olacak paylaşım ve bir sonra yapacağınız paylaşım ana sayfanızda göze hitap edici gözükecek mi?

 

Gönderiniz Bir Şey Anlatıyor Mu?

İçeriğiniz insanlara bir fayda sağlıyor mu? Bir bilgi veriyor, ilgi çekici bir şey sunuyor ve onlara içeriğinizi görmeleri için bir sebep sunuyor mu?

 

Paylaşım Zamanınız Doğru Mu?

Paylaşımlarınızı hedef kitlenizin en aktif olduğu zamanlarda mı yapıyorsunuz? İçeriğiniz ve paylaşım zamanınız birbiriyle uyuşuyor mu? Örneğin bir akşam yemeği menüsü önerisini sabah paylaşmanız faydalı olmayacaktır.

 

Yorumlara Yanıt Verebilecek Misiniz?

Paylaşım yaptıktan sonra paylaşımınıza gelen yorumları takip edebilecek misiniz? Gelen yorumlara yanıt vermek ve takipçileriniz etkileşim kurmak, içeriğinizin ulaştığı kişi sayısını etkileyen önemli etkenlerden biridir.

 

Doğru Etiketleri Kullanıyor Musunuz?

İlgili, alanınızla ilgili doğru etiketleri kullanıyor musunuz? Farklı etiketleri test ederek size en uygun etiketi bulmalısınız.