fbpx

Instagram, Reels Üreticilerine Ödeme Yapacak

Reels özelliği ile TikTok ile rekabete giren Instagram, rekabeti artırmayı planlıyor. İçerik üreticileri için oldukça teşvik edici yeni bir planı devreye sokuyor. Platform, Reels paylaşan içerik üreticilerine ödeme yapacağını duyurdu.

TechCrunch ve Business Insider’ın raporlarına göre Instagram, Reels video içerik üreticilerine yüksek rakamlarda ödeme yapabilir. Şirket 2022 yılına kadar içerik üreticilerine yapılacak olan ödemelerin 1 milyar doları bulacağını açıkladı.

Sistem ekran görüntüleriyle paylaşıldı. Instagram, içerik üreticilerine Reels çekmeleri için bazı görevler verecek. İçerik üreticileri, görevleri tamamladıkça ve videoları izlendikçe ödeme alacaklar. Üstelik ödeme almak için çok yüksek takipçinizin olmasına gerek yok. 

TechCrunch raporunda işaret ettiği Reddit gönderisinde paylaşılan ekran görüntüsü, 53 milyon izlenmeye karşılık 35.000 dolar verileceğini gösteriyor. Bu oran, Business Insider’ın raporuyla da doğru orantılı gözüküyor.

Ödeme almak için elbette vergi mükellefi olmalı ve resmi bir işletmeye sahip olmanız gerekecek. Sistemin net olarak hangi tarihte aktif olacağı ise henüz duyurulmadı.

Acaba bu gelişme, Reels’in TikTok’la olan rekabetini nasıl etkileyecek?