fbpx

Instagram’da Paylaşabileceğiniz İçerik Fikirleri

Bazen Instagram sayfanızda paylaşım yapmak istemenize rağmen ne paylaşacağınızı bulamayabilirsiniz. İşte biz de, böyle durumlarda nasıl paylaşımlar yapabilirsiniz, sizin için bazı içerik fikirler derledik.

 

  • Eski Bir İçeriği Yeniden Paylaşabilirsiniz

Çok eskiden paylaştığınız ve iyi etkileşim almış bir gönderiyi muhtemelen takipçileriniz hatırlamayacaklardır. Bu içeriğin formatını değiştirerek yeniden paylaşabilirsiniz. Örneğin bir gönderi içeriğini video’ya veya kaydırmalı içeriğe dönüştürebilirsiniz. Böylece yeni takipçileriniz de içeriğinizi görme fırsatı bulacaktır.

 

  • Bilmece, Soru İçerikleri

Takipçilerinizi yorum yapmaya teşvik edecek içerikler oluşturmak, etkileşim alabilmeniz için de oldukça faydalı olacaktır. Onlara çeşitli zekâ, genel kültür soruları veya bilmeceler sorabilirsiniz.

 

  • Motivasyon Alıntıları

Marka kimliğinize uygun motivasyon alıntıları paylaşabilirsiniz. Bu tür içerikleri hazır bekletmek, acil durumlarda kurtarıcı rol oynayabilir.

 

  • Müşteri Memnuniyeti Fotoğrafları

Müşterilerinizden gelen yorumları ve fotoğrafları paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu görseller, potansiyel müşterileriniz için de alışveriş yapmaya teşvik edici olacaktır.

 

  • Kendin Yap İçerikleri

Takipçilerinize onların ilgisini çekebilecek yeni bir şeyi yapmayı öğretebilirsiniz. 

 

  • Yeni Ürünlerinizle İlgili Merak Uyandıracak İçerikler

Yakın bir süre içerisinde ürün veya hizmetlerinizde nasıl değişiklikler olacak? Müşterilerinizde merak uyandıracak içerikler oluşturabilirsiniz.

 

  • Sahne Arkası Paylaşımları

Ürünlerinizi nasıl hazırlıyorsunuz veya sunduğunuz hizmeti ne şekilde gerçekleştiriyorsunuz? Takipçilerinize şirketinizin iç yüzünü gösterebilirsiniz.

 

  • Çekilişler ve Yarışmalar

Kullanıcıların sizinle etkileşime girmeleri için çekiliş ve yarışmalar düzenleyebilirsiniz. Ancak bunları sürekli yapmaktan kaçınmalısınız. Aksi takdirde sayfanızla ilgisi olmayan kullanıcıların sayfanızı takip ederek etkileşim oranlarınızı düşürmesine neden olabilirsiniz.