fbpx

Nasıl Cover Letter Yazılır?

Nasıl Cover Letter Yazılır?

Birçok kişinin işe giriş sürecinde yapması gereken en önemli şeylerden biri iyi bir CV oluşturmak ve diğer biri ise Cover Letter yazmaktır. Peki nasıl Cover Letter yazılır? Öncelikle Cover Letter, hazırlanacak yazı örneğinin İngilizce olmasını temsil eder. Bu sebeple de en iyi metni hazırlayabilmek için adayın İngilizce bilmesi oldukça önemlidir. CV hazırlamak ne kadar önemliyse Cover Letter hazırlamak da aynı şekilde önemlidir. Bu sebeple de iş başvurularında oldukça az, söz ve kısa bir şekilde öz bilgiyi vermek fayda sağlamaktadır.

Cover Letter Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İlk yapılması gereken CV örneğindeki gibi istenilen pozisyonun neden talep edildiğini anlatan önemli bir özet geçmektir. Bunu yaparken kurumsal bir dil kullanılmalıdır.

İşe Alımlarda Cover Letter’ın Önemi

Birçok kişinin işe alım sürecinde Cover Letter oldukça önemlidir. Çünkü bu süreçte Cover Letter insan kaynakları çalışanları tarafından her zaman dikkate alınır. İyi bir Cover Letter yazısı işe alımda her zaman kişiyi ön planda tutar. Bu sebeple de adayın İngilizce bilmesi işe giriş sürecinde oldukça önemlidir.