fbpx

Web Sitenizin Açılış Hızı Neden Önemlidir?

Web sitelerinde en çok karşılaşılan problemlerden biri de sitenin açılış hızının düşük olmasıdır. Web sitesinin yavaş açılması, ziyaretçilerin beklemeden o sayfadan çıkmasına neden olabiliyor. Hız yüzünden potansiyel müşterilerinizi kaybettiğiniz gibi, sitenizin SEO puanı da bu durumdan olumsuz etkilenir.

Sayfa açılış hızına page speed denir. Web sitenizin hızını aşağıdaki sayfadan test edebilirsiniz:

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Google web sitenizi mobil ve masaüstünde test etmenin yanı sıra, size sitenizi hızlandırma önerileri de sunar.

Web Siteniz Neden Geç Açılıyor Olabilir?

Hosting

Kötü Hosting servisi web sitenizin geç açılmasına neden olabilir. Bu yüzden iyi bir Hosting firmasıyla anlaştığınıza emin olmalısınız.

Görseller

Görseller web sitelerinin geç açılmasının en önemli nedenlerinden biridir. Resimlerinizi kalitelerini düşürmeden, sıkıştırarak küçültmeli ve sayfanıza uygun şekilde boyutlandırmalısınız.

Eklenti, Uygulama ve Yazılımlar

Doğru yapılandırılmamış 3. şahıs yazılımlar sayfanızın geç açılmasına neden olabilir.

Yüksek Trafik

Çok yoğun trafik de sitenizin yavaş açılmasına neden olabilir. Sunucu kapasitelerini aşan bir trafik aldığını zaman siteniz yavaş açılabilir.

 

Potansiyel müşterilerinizi kaybetmemek ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için doğru şekilde hazırlanmış bir web sitesine sahip olmak çok önemlidir. Yavaş bir internet sitesi hem dönüşüm oranınızı olumsuz etkiler, hem de SEM ve SEO gibi çalışmalarınızdan istediğiniz sonucu alamamanıza neden olur. Eğer bu konuda daha fazla bilgi ve yardım almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.