fbpx

Web Sitesi Banner Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Web Sitesi Banner Tasarımı Nasıl Olmalıdır ?

Web sitesi bannerları her zaman dikkat edilmesi gereken ve müşterilere doğru bir şekilde hitap etmesi gereken bir aracıdır. Bu sebeple de belirlenen dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Banner tasarımı da aynı afiş tasarımı gibidir. Fakat  afişten oldukça farklıdır. Reklamcılık alanında oldukça fazla kullanılan bannerlar ürün içinde görsel estetiğin en iyi şekilde müşteriye sunumunu sağlar. Müşterileri etkilemesi ilk başta önemli olan detaylar arasındadır.

Banner Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her zaman dikkat edilmesi gereken banner tasarımları içeriğinde gerekli detayları da barındırmaktadır. Belirlenen bannerlar için içeriğindeki logo tasarımı ve görsel estetiği her zaman en iyi şekilde müşteriye sunmaktadır. Belirlenen sunum şekilleri sitenin çalışmasında bir etki yapmadan hızında herhangi bir probleme sebep olmamalıdır. Bu sebeple de içeriğindeki dosya ağırlığı ve yüklenirken istenilen renk ve metin üzerinde görsel çarpıcılığı oldukça fazla olmalıdır. İstenilen banner tasarımı için uzman kişilerin çalışması gerekir. En iyi şekilde müşteriye görünümü açısından dikkat çekici olması ve etkilemesi gerekir.

Banner Çeşitleri Nelerdir ?

Banner çeşitleri ise oldukça fazladır. Öncelikle dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi de ölçülerdir. İstenen ölçüde ve jpg resim formatında olması ürün detayları arasındadır. Çeşitleri arasında gelen ve en çok kullanılanlar da aşağıda belirtilmiştir,

* Tower Banner
* Micro Banner
* Cover Banner
* Leaderboard Banner